Çerkezköy Belediyesi birim müdürlüklerinde çalışan personelimize yönelik gerçekleştirilen iki günlük eğitim seminerinde mevcut ve değişen mevzuatlar hakkında bilgiler verildi.
Belediyemiz Konferans Salonu’nda düzenlenen ‘Mevzuat Bilgilendirme Semineri’ne katılan Çerkezköy Belediyesi personeli, mevzuattaki yenilikler hakkında eğitim aldı. Eski Sayıştay 4. Daire Başkanı Abdurrahman Acar tarafından verilen eğitimin ilk gününde, “Mevzuatlarda Yapılan Son Değişiklikler”, “2886, 4734, 4735 ve 6183 Sayılı Kanunların Açıklamaları”, “Kamu Zararlarının Tahsili veya Silinmesi”, “657 ve 4857 Sayılı İş Kanunu ile 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Belediye Çalışanlarının Kadroya Geçirilmesi” ve “7061 Sayılı Kanundaki Değişiklikler” hakkında Çerkezköy Belediyesi birim müdürlüklerinde görevli personelimize bilgiler verildi.
Mevzuat Bilgilendirme Semineri’nin ikinci gününde ise Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü personeline “Zabıtanın Görevleri, Yetkileri ve Hakları”, “5326 Sayılı Kabahatler Kanunu”, “2559 Sayılı Polis Vazife ve Salahiyet Kanunu”, “1608 Sayılı Umumu Belediyeye Müteallik Ahkamı Cezaiye Hakkında Bazı Maddelerini Muadil Kanun ve iş Yeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik Açıklamaları” hakkında bilgiler verildi. Çerkezköy Belediyesi personelinin gelişimini sağlamaya yönelik eğitimleri önemsediklerini ifade eden Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Bütün personellerimizin görev yaptıkları konularda eğitim almalarını sağlıyoruz” dedi. Başkanımız Akay, Mevzuat Bilgilendirme Semineri’ne konuşmacı olarak katılan Eski Sayıştay 4. Daire Başkanı Abdurrahman Acar’a da teşekkür etti.