Belediye Başkanımız Vahap Akay, Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak ile birlikte bu sabah saatlerinde kentimizde etkili olan yağış sonucunda vatandaşlarımızın herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için incelemelerde bulundu.
KRİZ MASASI OLUŞTURULDU
Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden edinilen bilgilere göre Ergene, Çorlu, Çerkezköy genelinde metrekareye yaklaşık 25 kilogram; Çerkezköy ilçe merkezinde ise metrekareye yaklaşık 50 kilogram yağış düştü. İlçemizde sabah saatlerinde başlayan etkili sağanak yağış sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak ve Belediye Başkanımız Vahap Akay, TESKİ yetkilileri ile birlikte kentimiz genelinde incelemelerde bulundu. Ani şiddetli yağış sonrası meydana gelen mağduriyetlerin giderilmesi ve gerekli çalışmaların yapılması için Belediye Başkanımız Vahap Akay başkanlığında Çerkezköy Belediyesi bünyesinde kriz masası kuruldu.
UZUN SÜREN ŞİDDETLİ BİR YAĞIŞ ALDIK
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Sabah erken saatlerde uzun süren şiddetli bir yağış meydana geldi. Bu yağış sonrasında bazı yerlerde lokal olarak su baskınları meydana geldi. Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak ile incelemelerde bulunarak eksiklikleri tespit ettik ve zarar ziyan durumunu inceledik. Çok daha büyük sıkıntılar yaşanabilirdi. Ancak yapılan altyapı yatırımları sayesinde büyük bir sıkıntı yaşamadık.
TESPİTLERİMİZİ YAPIYORUZ
Altyapı eksiği olan yerlerimiz, ızgaraların yetersiz olduğu noktalarımız var. Kentimiz uzun süreli ciddi bir yağış aldı. Kızılpınar girişi, Halide Edip Adıvar Sokak, Kahraman Sokak, Kahyalar Sokak gibi sorun yaşanan noktaları tespit ederek, eksiklikleri gidermek adına yapılması gereken çalışmaları tespit ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Ani yağışlar nedeniyle mağduriyet yaşanan ev ve iş yerlerinin Çerkezköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince tespit edildiğini sözlerine ekleyen Başkanımız Vahap Akay, bu mağduriyetlerin de en kısa zamanda giderileceğini kaydetti.