Çerkezköy Belediyesi Gençlik Spor İzcilik Kulübü tarafından 01 – 31 Ocak tarihleri arasında düzenlenen Kitap Toplama Kampanyası kapsamında toplanan yaklaşık 2 bin 500 kitap, Van, Mardin ve Diyarbakır’daki köy okullarına gönderildi.
Çerkezköy Belediyesi Gençlik Spor İzcilik Kulübü tarafından toplanan kitapların belirlenen okullara gönderilmesi için düzenlenen programa Belediye Başkanımız Vahap Akay, Belediye Başkan Yardımcımız Enver Bayram, Çerkezköy Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Başkanı Nedim Yılancı, Belediyemiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ümit Zengin, izcilerimiz ve aileleri katıldı.
ÖRNEK BİR DAVRANIŞA İMZA ATTILAR
İzciliğin yalnızca kamp yapmaktan ibaret olmadığını belirten Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Çerkezköy Belediyesi Gençlik Spor İzcilik Kulübü izcilerimiz, gerçekleştirdikleri bu anlamlı sosyal sorumluluk projesi ile örnek bir davranışa imza attılar. Kendilerini gönülden kutluyorum” dedi.
2 BİN 500 ADET KİTAP TOPLANDI
Çerkezköy Belediyesi Gençlik Spor İzcilik Kulübü tarafından kentimiz ve çevre şehirlerden yaklaşık 2 bin 500 adet kitap toplandığını sözlerine ekleyen Başkanımız Vahap Akay, “Toplanan bu kitaplar Diyarbakır’ın Çınar ilçesindeki Bayırkonak Köyü 80. Yıl Ortaokulu, Mardin’in Mazıdağı ilçesindeki Kemerli Köyü İlköğretim Okulu ve Van Merkezdeki Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi’ndeki kütüphanelere yerleştirilecek ve oradaki öğrencilerimiz ile buluşturulacaktır” diye konuştu.
Başkanımız Akay konuşmasının ardından izcilerle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Programın ardından toplanan kitaplar, kargo ile belirlenen okullara gönderildi.