1999'da Bingöl'ün Yayladere Mevkii’nde şehit olan Piyade Er Mustafa Baykuş’un adı bu gün yapılan törenle Özel İdare İlkokulu'na verildi. Törene Çerkezköy Belediye Başkanımız Vahap Akay’ın yanı sıra Ak Parti Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tank Albay Engin Candaş, Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcısı Hacı Ünal, Şehit Piyade Er Mustafa Baykuş’un anne ve babası Keziban – Süleyman Baykuş, İlçe Emniyet Müdürü Murat Ogan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan, İlçe Müftüsü Yusuf Tuna, İlçe Sağlık Müdürü Olcay Palak, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü İsa Altay, İŞKUR Çerkezköy Şube Müdürü Ercan Sözen, ÇOSB Bölge Müdürü Mehmet Özdoğan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Çerkezköy Temsilcisi Hasan Hüseyin Yarlıgan ve Dernek Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Temsilcileri, Okul İdarecileri ve Mahalle Muhtarları katıldı.
DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI
Şehit Mustafa Baykuş’un ailesinin de katıldığı ve zaman zaman duygusal anların yaşandığı törenin açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan yaparken, ardından Çerkezköy Belediye Başkanımız Vahap Akay da bir konuşma gerçekleştirdi. Çerkezköy Belediye Başkanımız Vahap Akay Türk Milleti olarak şehitlerimize önem veren bir toplum olduğumuzu belirterek “Şehidimizin adını bu okulda yaşatacağız. Bunun gururu ve mutluluğu içerisindeyiz. Okulumuza bu ismin verilmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.
BAŞKAN AKAY OKUL SIKINTISINI DİLE GETİRDİ
Çerkezköy’ün eğitim konusundaki sıkıntılarına da vurgu yapan Çerkezköy Belediye Başkanımız Vahap Akay, “Nüfusun her geçen gün daha da arttığı ilçemizde eğitim anlamında sıkıntı var. Kaymakamımızın yoğun çalışmalarıyla Ambardere Mevkii’ndeki eğitim kampüsümüzde çalışmalar başladı. Hayırseverlerimiz de kampüsümüze destek oluyorlar. Onlara çok teşekkür ediyorum. Ancak eğitimde yaşanan bu sıkıntılar geçecek gibi değil. Çerkezköy çok fazla eğitim yatırımına ihtiyacı var. Bu sesimizin Ankara’dan duyulacağına inanıyorum.” dedi.
ŞEHİDİMİZ İÇİN KÖŞE OLUŞTURULDU
Protokol konuşmalarının ardından okulun girişinde açılış kurdelesi kesilerek Özel İdare İlkokulu’nun ismi Şehit Mustafa Baykuş İlkokulu olarak değiştirildi. Daha sonra okulun içine giren katılımcılar, girişe hazırlanan Şehit Mustafa Baykuş Köşesi’ni inceledi.