Corona Virüs (Covid 19) salgınına karşı başlatılan dezenfeksiyon çalışmalarını kararlılıkla sürdüren Çerkezköy Belediyesi ekipleri, virüs ile mücadele tedbirleri kapsamında kentimizde faaliyet gösteren toplu taşıma araçlarını denetledi.
YOLCULARIN BİRBİRİ İLE TEMASI ENGELLENECEK
İç İşleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliği’ne gönderilen ek genelgeye göre İl ve ilçelerdeki tüm şehir içi ve şehirler arası çalışan toplu taşıma araçları (şehirler arası yolcu otobüsleri dahil), araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50'si oranında yolcu kabul edecek. Araç içindeki yolcuların oturma şekli, yolcuların birbirleriyle temasını engelleyecek şekilde olacak.
KURALLARA UYULMASI KONUSUNDA UYARILAR YAPILDI
Bahse konu genelgenin kentimizde toplu taşıma hizmeti veren toplu taşıma kooperatiflerine tebliğ eden Çerkezköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bugün de kentimizin birçok noktasında toplu taşıma araçlarını denetleyerek, kurallara uyulması konusunda uyarılarda bulundu.
DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI PERİYODİK OLARAK DEVAM EDİYOR
Diğer yandan Çerkezköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerimiz de, kentimiz genelinde periyodik olarak sürdürdüğü dezenfekte çalışmalarına devam etti. Ana cadde ve sokakları düzenli olarak dezenfekte eden ekiplerimiz, bugün de Kızılpınar Mahallemizdeki cadde ve sokaklar ile Çerkezköy Tren Garı’nda dezenfekte çalışmalarını sürdürdü.
İhtiyaç duyulan tüm kamu ve ortak kullanım alanlarında dezenfekte çalışması yapıldığına dikkat çeken Çerkezköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri, Corona Virüse karşı dezenfekte çalışmalarının periyodik olarak devam edeceğini belirterek; vatandaşlarımızı da kişisel hijyen tedbirlerine uymaları ve yetkililerin yapacağı ikazları dikkate almaları konularında uyardı.